Wyszukiwanie w bocznym panelu przeglądarki? Już gdzieś to widzieliśmy – Microsoft Edge umożliwia to od dłuższego czasu. Konkurencja (Google) stwierdziła, że to może być dobry pomysł i użytkownicy testowych wersji Chrome z kanału Canary mogą taką funkcję u siebie testować.

Aktywacja wyszukiwania w bocznym panelu wymaga wpisania w pasku adresu polecenia: chrome://flags, odnalezienie Side Search i włączenie go.

Wyszukiwarka w bocznym panelu umożliwia przeglądanie wyników bez zmiany otwartych kart przeglądarki. Wpisanie żądanej frazy w pasku adresu i wciśnięcie przycisku „G” (po lewej stronie paska) spowoduje uruchomienie panelu z dostępnymi odpowiedziami Google. Kliknięcie w bezpośredni link otworzy zawartość w otwartej przez użytkownika bieżącej karcie.

Nie wiadomo, czy opisywana funkcja trafi do oficjalnej wersji przeglądarki. Ukrycie opcji związanej z jej aktywacją wskazuje jedynie na chęć przeprowadzenia testów. Należy stwierdzić, że wspomniany sposób wyszukiwania może być użyteczny dla sporej liczby użytkowników. Praktyka Google wskazuje jednak, że tylko niewielka część pomysłów zaimplementowanych w testowych wydaniach przeglądarek trafia do wersji stabilnej.