IT-LOGIC

URZADZENIA FISKALNE

Coraz większa liczba przedsiębiorców objęta jest obowiązkiem stosowania urządzenia fiskalnego rejestrującego sprzedaż. W zależności od asortymentu oraz rodzaju świadczonych usług, przedsiębiorca w tym celu może korzystać z kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej. Kasa fiskalna jest urządzeniem autonomicznym, którego działanie nie wymaga żadnego dodatkowego urządzenia czy oprogramowania.

Ze względu na ilość sprzedawanego asortymentu liczba możliwych pozycji zaprogramowalnych waha się pomiędzy 2000, a 60 000 pozycji w tzw. kasach systemowych. Odnajdywanie asortymentu można z reguły ułatwić sobie poprzez podłączenie skanera kodów kreskowych.

Szereg modeli kas współpracuje także z wagami oraz terminalami płatniczymi. Każda kasa fiskalna posiada wbudowany akumulator, który umożliwia jej pracę także podczas zaniku stałego zasilania.

Drukarki fiskalne, aby prawidłowo spełniały swoje zadania powinny być podłączone do urządzenia komputerowego (laptopa), wyposażonego w odpowiednie złącze, służące do podłączenia (z reguły RS-232 lub USB), i wgrane oprogramowanie sprzedażowe (np. WF-Mag). Owe oprogramowanie steruje drukarką – kierując do niej wydruki o charakterze fiskalnym.

Drukarki fiskalne umożliwiają sprzedaż do 250 000 unikanych pozycji. Jeśli potrzebujesz urządzenia, które jednocześnie będzie wskazywało tzw. stany magazynowe, to prawie na pewno potrzebujesz drukarki fiskalnej.

Niezależnie od posiadanego urządzenia, przedsiębiorca musi w nich wykonywać raporty dobowe i miesięczne, a także nie rzadziej niż raz na dwa lata przeprowadzać przegląd urządzenia, który powinien być udokumentowany odpowiednim wpisem, który powinien znaleźć się w książce serwisowej oraz protokołem przeglądu serwisowego.

W sklepie IT-Logic zakupisz kasy i urządzenia fiskalne czołowych polskich producentów:

Posnet

Emar

Torell

Innova