8 miliardów dolarów – tyle wyłoży NortonLifeLock za zakup wszystkich udziałów czeskiego producenta bardzo popularnego programu antywirusowego. Wszystko oczywiście tłumaczone jest względami poprawy jakości i zapewnienia jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki połączeniu baza użytkowników wzrośnie do ponad 500 milionów.

Z naszej polskiej perspektywy dosyć istotna była oferta „darmowego” rozwiązania antywirusowego w postaci Avasta Free Antywirus. Program oczywiście wyświetlał reklamy, był dosyć uporczywy w dążeniu do wykupieniu płatnej wersji, ale lwiej części użytkowników to nie przeszkadzało. Jeśli chodzi o produkty Nortona (aktualnie NortonLifeLock), to dosyć długo ciągnęła się za nim opinia produktu topornego i ociężałego. Na podstawie własnego doświadczenia muszę stwierdzić, że całkiem niesłusznie, gdyż już od dłuższego czasu programiści odrobili lekcję i prawidłowo zoptymalizowali aplikację.

Połączonymi siłami będzie sterował obecny dyrektor generalny Nortona – Vincent Pilette, szef Avasta – Ondřej Vlček – zostanie członkiem zarządu. Współtwórca Avasta – Pavel Baudiš będzie zasiadał w zarządzie jako niezależny dyrektor.

Oczywiście wszyscy zastanawiają się jak wkrótce będzie wyglądać propozycja programowa, a w szczególności czy w dalszym ciągu dostępna będzie pozbawiona opłat, podstawowa wersja programu zabezpieczającego nasz komputer.

Szeroka gama produktów firmy NortonLifeLock jest oczywiście dostępna w naszym sklepie IT-Logic.

Zapraszamy.