Właściciele barów, restauracji, jadłodajni doskonale kojarzą datę 30.06.2020 r. Jest to termin-granica, do którego Ustawodawca nałożył na nich obowiązek posiadania i korzystania z kas fiskalnych online. Wymiana urządzenia na nowe można równocześnie połączyć z ewentualnym usprawnieniem dotychczas wykonywanych zadań.

Kasy fiskalne online dla małej gastronomii

Dla małej gastronomii doskonałym rozwiązaniem będzie propozycja firmy Posnet – kasy fiskalne Ergo i Fawag Lite dostępne są w wersjach online, pokaźna baza towarowa (w przypadku Ergo Online – nawet 8000 pozycji) z pewnością zaspokoi potrzeby małej restauracji i baru. Jeśli w lokalu dysponujemy kablowym dostępem do Internetu – kasa fiskalna Fawag Lite Online jest dla Ciebie. Mała, solidna i prosta w obsłudze kasa ma możliwość podpięcia szuflady na pieniądze, wagi, terminala płatniczego. Gabaryty z pewnością nie będą przeszkadzały w aranżacji punktu usługowego.

Posnet Ergo Online oraz Fawag Lite Online dla małej gastronomii.

Kasa fiskalna Ergo Online jest urządzeniem modułowym – w dowolnym momencie przedsiębiorca może rozbudować kasę o dodatkowe interfejsy, powiększyć bazę towarową (do 8000 PLU). Ze względów konstrukcyjnych produkt z powodzeniem może używany być jako kasa mobilna – przy zasilaniu akumulatorowym, w warunkach podawanych przez producenta, kasa wygeneruje kilkaset paragonów. Silikonowa klawiatura chroni urządzenie przed przypadkowym zachlapaniem czy zabrudzeniem.

Coś więcej dla małej gastronomii

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej – firma Novitus ma w swoim portfolio produkty, które z pewnością Ciebie zainteresują. Kasy fiskalne One i Next w wersji online posiadają dedykowany moduł gastro (dodatkowo płatny – 100 zł netto). Umożliwia on obsługę lokalu w sposób porównywalny do posiadania POS-a, mamy możliwość drukowania zamówień na drukarce bonowej, możliwość przypisania rachunku do stolika, dzielenia rachunku, dodania atrybutów do określonego towaru/dania, wystawianie faktur VAT, gastronomicznych lub cateringowych, drukowanie zamówień czy tworzenie zestawów powoduje, że urządzenia One i Next nie są zwykłymi kasami.

Urządzenia Novitus One lub Next w wersjach online umożliwiają uzyskanie połączenia z chmurą NoviCloud, z poziomu której możesz w łatwy sposób zarządzać bazą towarową, zmodyfikujesz cenniki. Z poziomu chmury łatwo przeanalizujesz dane ze swoich kas, przygotujesz rozliczenia, wygenerujesz raporty. Płatności za usługi chmurowe dostępne są w formie abonamentu.

POS dla gastronomii w kasie fiskalnej lud na 14″ ekranie – Storyous

Możliwość instalacji systemu gastronomicznego Storyous znacznie upraszcza pracę w gastronomicznym biznesie.

Możliwość zaprogramowania kilku wirtualnych pulpitów pozwala na bezbłędne przyporządkowanie zamówienia do stolika. W zamówieniu konkretnego produktu mamy także opcję przypisania atrybutów, który zdefiniuje sposób jego przygotowania. Funkcja parkowania paragonów stwarza możliwość obsługi kliku klientów równocześnie, obsługa staje się płynniejsza. Korygowanie zamówień nie było jeszcze tak proste, co zwiększa przyjemność pracy dla obsługi. Gotowe zamówienia może oczywiście być wysłane na drukarkę kuchenną.

System Storyous w połączeniu z kasą fiskalną Novitus Next to dodatkowo: obsługa magazynów wraz z obsługą poziomów krytycznych, receptury, generowanie listy koniecznych zakupów. Aby kontrolować swój biznes masz oczywiście możliwość zdalnego dostępu do wszystkich danych, a w razie potrzeby wyeksportujesz wszystko do arkusza Excela czy pliku pdf. Nawet z poziomu telefonu komórkowego – instalując aplikację My Storyous zobaczysz wszystko w czasie rzeczywistym – otwarte rachunki, obłożenie stolików, przychody.

Dedykowane rozwiązanie POS dla dużych lokali gastronomicznych

Dla dużych punktów gastronomicznych także przewidziano dedykowane rozwiązania.

Urządzenie typu POS z drukarką fiskalną (np. Posnet Thermal XL2 Online) w połączeniu z oprogramowaniem izzyREST.

System izzyREST to zaawansowany, a jednocześnie prosty w obsłudze program do obsługi gastronomii. System jest w pełni skalowalny – z łatwością obsłuży kameralną restaurację, jak i wielopoziomowy lokal (dyskotekę, restaurację z pełną obsługą kelnerską). Program jest ciągle rozwijany, co pozwala na szybkie dostosowania do aktualnie panujących trendów, wymagań i przepisów. Istnienie trzech wersji programowych umożliwia dopasowanie funkcji do Twoich wymagań. Najbardziej rozbudowana wersja MAX posiada pełną obsługę magazynów w nieograniczonej ilości, obsługę półproduktów, definiowanie receptur, ustalanie cenników zależnych od aktualnych kosztów. Producent oprogramowania otwarty jest na pomysły i uwagi Klientów.

Każdą wersję izzyREST zakupić można płacąc jednorazowo (brak ograniczeń czasowych działania aplikacji) lub w wersji abonamentowej (płatność comiesięczna). Po 24 miesięcznym okresie abonamentu program przechodzi na własność.

Co wybrać? POS czy kasa fiskalna?

Jeśli potrzebujesz możliwości zarządzania w chmurze, zestaw POS i drukarkę fiskalną można uzupełnić oprogramowaniem Storyous POS.  

Program umożliwia funkcjonalność opisywaną w przypadku kas fiskalnych. Producent umożliwia także przeprowadzenie szkolenia z obsługi, indywidualną konfigurację urządzeń i ciągłe wsparcie (24/7). System Storyous POS jest ciągle rozwijany, otwarty na potrzeby Klientów.

Jeśli prowadzisz bar, restaurację, budkę z hamburgerami, sprzedajesz produkty przeznaczone „do bezpośredniego spożycia” pamiętaj o obowiązku korzystania od 1 lipca br. z  urządzenia online. Zadzwoń, napisz maila – z pewnością prześlemy ofertę z urządzeniami dostosowanymi do wielkości Twojej firmy.