Masz dobry komputer oparty na szybkich podzespołach, korzystasz z systemu Windows 10, regularnie instalujesz dostępne aktualizacje. Oprócz swoich programów użytkowych masz także zainstalowane kilka ulubionych gier. Niestety, od pewnego czasu zaczęły się one jakby przycinać, zauważasz widoczną różnicę w płynności działania. Niektóre totalnie odmawiają współpracy, generują błędy podczas uruchomienia.

Powyższe nie musi oznaczać awarii sprzętowej. Pewne aktualizacje systemowe mogły w pewnym sensie negatywnie odbić się na wydajności i płynności określonych tytułów gier. Producent systemu postanowił to naprawić poprawką o numerze KB5004296. Jest to aktualizacja opcjonalna, czyli nie musi być od razu dostępna do zainstalowania. Sprawdź czy jest dostępna dla Ciebie rozwijając aktualizacje opcjonalne. O tych aktualizacjach system nas nie poinformuje aż do momentu samodzielnego uruchomienia sprawdzania aktualizacji (Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Windows Update – Sprawdź aktualizacje (należy je sprawdzić, nawet gdy informacje wskazują, że wszystko jest aktualne)).

Aktualizacja dodatkowo rozwiązuje problemy z obsługą sieci VPN, niestandardowymi klawiaturami ekranowymi i drukarkami podłączonymi ze sprzętem przez złącze USB.