Firma posiadająca kilka placówek gastronomicznych w Warszawie zgłosiła się do nas z potrzebą zakupienia systemu sprzedażowego wraz ze sprzętem do nowo otwartego baru w uczelni wyższej w Sopocie.

Po przedstawieniu dwóch programów wybór padł na system Ice Retail, głównie za szybkość obsługi klienta w systemie sprzedażowym Ice POS, za łatwość i intuicyjność programu do zarządzania stanowiskami Ice Cube i przede wszystkim za atrakcyjną, niską cenę abonamentu.

Bar działający na zasadzie sprzedaży jedzenia na wagę, plus asortyment typu kanapki, desery, napoje, kawa. Ze względu na bardzo duży ruch, szczególnie na przerwach, uzgodniliśmy, że potrzeba będzie dwóch stanowisk. Każde stanowisko składa się z:

  • Terminal komputerowy Hisense HK570E z oferty IceRetail, jest on idealny do takiego środowiska pracy ze względu na odporny na zabrudzenia i zalania ekran pojemnościowy, który oprócz tego można obsługiwać nawet w rękawiczkach lateksowych czy foliowych.
  • Waga Fawag WS-1 – głównie ze względu na atrakcyjny wygląd. System Ice POS automatycznie sczytuje wagę nałożonych produktów, dzięki temu operator stanowiska nie musi ręcznie wpisywać wagi co znacznie przyspiesza obsługę.
  • Skaner kodów kreskowych Honeywell Voyager 1250G – Tani i niezawodny, przyspiesza pracę z produktami z naniesionymi kodami kreskowymi.
  • Drukarka fiskalna Posnet XL2 Online – szybka i niezawodna drukarka z obcinaczem papieru.
  • Szuflada kasowa Posnet SKL – najlepszy model z oferty firmy Posnet, szuflada nie do zdarcia idealnie sprawdzi się w tym zatłoczonym barze przy częstym otwieraniu i zamykaniu szuflady.
  • Terminal płatniczy Verifone VX 520 z firmy FirstData – automatycznie otrzymuje kwotę z systemu sprzedażowego, a ten po zatwierdzeniu płatności drukuje paragon. Kolejne oszczędzenie czasu.
System sprzedażowy w studenckim barze w Sopocie.

Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Pierwszy dzień przebiegł bardzo intensywnie, ale bez żadnych kłopotów. Obsługa baru po krótkim szkoleniu z obsługi, razem z naszym wsparciem, okiełznała napór zaciekawionych nowym miejscem studentów i już po pierwszych minutach poczuli się komfortowo na stanowisku sprzedażowym.

Z kolejnych plusów systemu ICE POS okazała się możliwość utworzenia wielu paragonów w jednym czasie, dzięki temu osoby przy kasie, które jeszcze zastanawiały się nad wyborem dodatkowych produktów, nie blokowały kolejki, gdyż kasjer mógł w między czasie otworzyć kolejny paragon i obsłużyć kolejną osobę.