Mający premierę w zeszłym roku Windows 11 jest nieustannie ulepszany. Z jednej strony dobrze to świadczy o firmie Microsoft – widać, że wsłuchuje się w głosy użytkowników. Z drugiej strony nie można oprzeć się wrażeniu, że jedenasta odsłona okienek w dniu premiery nie była za bardzo dopracowanym produktem. Od bieżącego roku została zmieniona częstotliwość wydawania „dużych” aktualizacji. Zmiana tyczy się zarówno Windows 11, jak i Windows 10.

Duża aktualizacja Windows 11 (w sieci nazywana Sun Valley 2) ma dodać przede wszystkim funkcję obsługi androidowych programów. Funkcje zawarte już w systemie mają być doszlifowane. Tym razem np. ciemny motyw ma obejmie wszystkie elementy interfejsu – starsze i nowsze. Widgety mają zwiększyć swoją funkcjonalność, natomiast aplikacje firm zewnętrznych zyskają możliwość ich zaoferowania. Aplikacje dostarczane wraz z systemem (Notatnik, Muzyka Groove itp.) będą dopracowane.

Kiedy pierwsza duża aktualizacja będzie dostępna dla użytkowników systemu? Przecieki wskazują na lato bieżącego roku – okolice lipca lub sierpnia. Jest zatem jeszcze sporo czasu na pracę nad ostatecznym kształtem poprawki, aby po jej instalacji jak najmniejsza liczba osób narzekała na błędy i niedociągnięcia.